Auroras styrelse

aurora

Föreningen Aurora är en ideell förening med en vald styrelse. Styrelsen väljs vid föreningens årsmöte i mars varje år. Nedan kan du se vilka medlemmarna i styrelsen är. Här finns också kontaktuppgifter till dem alla.

Vill du själv bli en del i Auroras styrelse är du välkommen att kontakta någon av oss!

Ny styrelse är vald vi årsmötet 2021-09-22.

Styrelsen 2021-2022

Ordförande
Eva Kernell Sandberg
Mobil: 073-3600801
eva.k.sandberg@gmail.com

Vice ordförande/Sekreterare 1
Ingela Lindblad
Mobil: 070-6823634
ingela@lindbladlinkoping.se

Sekreterare 2 (Suppleant)
Kerstin Bjureby
Mobil: 070-2833890
kerstin.bjureby@gmail.com

Skattmästare
Gunilla Nilsson
Mobil: 070-5827709
gunilla.nilsson.1950@gmail.com

Klubbmästare 1
Britt Helgesson-Öster
Mobil: 070-202 41 26
brbr.oster@gmail.com

Klubbmästare 2
Gudrun Jansson Löfgren
Mobil: 073-2230967
gudrunjl@hotmail.com

Medlemsregistrator
Berith Svensk
Mobil: 070-270 64 35
berith.svensk@gmail.com

Ordinarie ledamot
Anna-Sofia Gunnarsson
Mobil: 070-3272219
anna-sofia@boremail.com

Ordinarie ledamot
Joanne Posluszny-Hoffsten
Mobil: 070-0522751
joannehoffsten7@gmail.com

Suppleant
Ann-Marie Malmgren
Mobil: 072-3874990
ammiemalmgren@hotmail.com

Suppleant
Anette Wiggur
Mobil: 070-2982660
anette.wiggur@gmail.com

Suppleant
Maria Westman
Mobil: 070-3998378
maria.westman@brobygard.com

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *